Laiškai Gazai

Skaitymo trukmė: 2 min.

Palestinos „Ashtar“ teatras kviečia žmones visame pasaulyje rašyti laiškus Gazai. Atrinkti laiškai bus publikuojami specialioje knygoje. Dalyvauti kviečiami pavieniai žmonės bei teatro ir kitų kultūros sričių trupės bei kolektyvai.

„Ashtar“ teatro kvietimas

Mūsų kvietimas klausytis ir skaityti GAZOS MONOLOGUS sulaukė didžiulio atgarsio. Jauni ir seni, teatro profesionalai ir mėgėjai iš viso pasaulio nuo 2023 m. lapkričio mėnesio nepaliaujamai dalijasi su mumis savo parama, atjauta ir taikos Gazoje bei visoje Palestinoje viltimi.

Jeigu dar neturėjote progos ir norėtumėte prisidėti prie GAZOS MONOLOGŲ – galite tą padaryti bet kuriuo metu. Mūsų kvietimas atviras ir mes nuolatos laukiame jūsų balsų.

Įkvėpti GAZOS MONOLOGŲ sėkmės, kviečiame jus įsitraukti į šio projekto tęsinį, kurį pavadinome LAIŠKAI GAZAI.

Jūsų LAIŠKŲ GAZAI lauksime nuo 2024 m. vasario 20 d. (Pasaulinės socialinio (ne)teisingumo dienos) iki 2024 m. kovo 24 d. (Tarptautinės tiesos apie žmogaus teisių pažeidimus dienos).

Galite skirti laišką žmogui, vietai ar idėjai, kuri jums siejasi su Gaza. Galite parašyti laišką, eilėraštį, dainą, apsakymą, nupiešti piešinį, nutapyti paveikslą ar pasirinkti bet kurią kitą meninės raiškos formą.

Kaip galite dalyvauti?

  • Parašykite laišką ir išsiųskite jį užpildę šią formą
  • Įrašykite savo laišką ir paskelbkite jį socialinėse medijose. Nepamirškite mūsų prisegti įrašę ashtartheatre. Įrašykite raktinius žodžius: #gazamonologues #letterstogaza
  • Surenkite renginį: jeigu priklausote teatro trupei, institucijai, kokiai nors grupei, galite patys paskelbti šaukimą siųsti LAIŠKUS GAZAI jums ir per renginį perskaityti ar parodyti atrinktus laiškus.
  • Surenkite aitvarų meistravimo dirbtuves. Prikabinkite laišką prie aitvaro ir Pasaulinę socialinio (ne)teisingumo dieną – vasario 20 d. – paskraidinkite aitvarą Gazos poetui, tyrėjui, dėstytojui Refaatui Alareerui atminti.

Leidinys

„Ashtar“ teatras planuoja išleisti gražiausių laiškų knygą.

Mus galite paremti

  1. Aukokite mūsų psicho-socialinei traumos intervencijos iniciatyvai arba
  2. tapkite „Ashtar“ teatro bendruomenės draugais

„Ashtar“ teatras ir Palestina.lt

Trumpai. Įkurtas Jeruzalėje 1991 m. ir šiuo metu veikiantis iš Ramalos, „Ashtar“ – tai dinamiškas Palestinos teatras su progresyvia globalia perspektyva. Jis buvo pirmasis okupuotoje Palestinoje, mokęs jaunimą profesionalaus teatro, ir yra Forumo Teatro pionierius Palestinoje.

Kalėdinis fundreiseris. 2023 m. Kalėdiniu laikotarpiu suorganizavom fundreiserį „Ashtar“ teatro vykdomai holistinei psicho-socialinei intervencijai, kurios tikslas – padėti Palestinos vaikams ir jaunimui tvarkytis su okupacijos sukeltomis psichologinėmis traumomis meno terapijos ir psichologijos dirbtuvių pagalba. Per fundreiserį surinkome ir teatrui pervedėme 1162 eurus, dar 50€ pridėjome iš Palestina.lt kišenės.

Pokalbis su įkūrėjais. Su „Ashtar“ direktore Iman Aoun ir meniniu direktoriumi Emile Seba tiesiogiai internetu kalbėjomės praėjusių metų gruodžio 10 d. Vilniaus „Kompresorinėje“ vykusiame kultūriname-informaciniame renginyje „Po alyvmedžiu #2“:

Gazos monologai. Lapkričio 29 d. – Tarptautinę solidarumo su Palestinos žmonėmis dieną – per Vilniuje vykusį antrąjį protestą prieš Izraelio vykdomus nusikaltimus žmoniškumui pūgoje skaitėme du „Ashtar“ teatro sukurtus Gazos monologus, parašytus pagal 2008-2009 m. Izraelio karinę ataką prieš Gazos žmones patyrusių vaikų pasakojimus:

#GazaMonologues

Visi šiuo metu į lietuvių kalbą išversti Gazos monologai (vert. Ingrida Tatolytė) yra čia (PDF):