Protestas prieš nusikaltimus žmoniškumui Palestinoje

Skaitymo trukmė: 2 min.

Nuo Izraelio vykdomo bombardavimo Gazos ruože pradžios praėjo jau daugiau nei pusantro mėnesio. Buvo nužudytas kas 200-asis Gazos gyventojas, daugybė atsidūrė po griuvėsiais. Tuo pat metu Vakarų Krante suaktyvėjo Izraelio naujakurių išpuoliai prieš Palestinos žmones, užgrobiant vis daugiau Palestinos žemių ir vejant ten gyvenančius palestiniečius iš jų namų. Taip tęsiamas palestiniečių etninis valymas.

Lapkričio 29, Tarptautinę Solidarumo su Palestinos žmonėmis dieną, kviečiame netylėti ir kartu reikalauti nedelsiant ir visam laikui nutraukti ugnį bei sustabdyti prieš mūsų akis vykdomą genocidą, o Lietuvos politikams ir žiniasklaidai pasakyti: nustokite remti Izraelio vykdomus nusikaltimus žmoniškumui.

 • Parodykime solidarumą su Palestinos žmonėmis.
 • Pasmerkime Izraelio vykdomus nusikaltimus žmoniškumui.
 • Neleiskime genocidui vykti prieš mūsų akis.

Programa

17:30 val. – renkamės Katedros aikštėje;
18:00 val. – pradedame žygiuoti Gedimino prospektu iki V. Kudirkos aikštės;
18:30 val. – V. Kudirkos aikštėje minime žuvusius Palestinoje.

Smurtautojai, rasistai, antisemitai, provakatoriai, įžeidinėtojai, okupanto nusikaltimų teisintojai yra nepageidaujami. Pasirodę jie bus atiduoti tiesiai į Vilniaus miesto policijos pareigūnų rankas.

Renginio taisyklės

 1. Negalite priartėti arčiau nei 75 metrai prie vyriausybės pastato, nes susirinkimo (mitingo/piketo) metu tai būtų viešų susirinkimų įstatymo pažeidimas.
 2. Su Vilniaus savivaldybe ir policija suderinta, kad eisenoje ir mitinge dalyvaus ne daugiau kaip 300 žmonių. Susirinkus daugiau, kažkam reikės stovėti nuošaliau. Jei žmonių skaičius perkops 300, tuomet kiti protestuotojai privalės rinktis į grupeles ne daugiau nei po 15 žmonių ir bent 5-10 metrų atstumu nuo kitų grupių.
 3. Neapykantą skleidžianti kalba, rasizmas, anti-semitizmas ar Izraelio vėliavos deginimas turi būti tuoj pat pranešami policijai.
 4. Policija yra įsipareigojusi saugoti taikius eisenos ir mitingo dalyvius. Renginio organizatoriai atsiriboja nuo asmenų, renginio metu, prieš jį ar po jo vykdančių ar kurstančių smurtą.
 5. Turėkite omenyje, kad renginyje gali dalyvauti provokatoriai. nekalbėkite su bet kuo, kas bandys jus išprovokuoti. Venkite fizinio kontakto su tokiais asmenimis. nesileiskite provokuojami. Jeigu jaučiate grėsmę, prašykite policijos pagalbos.
 6. Kiekvienas dalyvis pats atsako už save ir savo žodžius. Jei sutiksite kalbėti su žiniasklaida, darykite tai tik savo vardu, nes organizatoriai atsakomybės už dalyvių žodžius neprisiima.
 7. Atminkite, kad IZRAELIS ≠ ŽYDAI. Protestas yra prieš Izraelio vykdomą Gazos bombardavimą, blokadą, okupaciją ir apartheidą, o ne žydus.
 8. Eisenoje ir mitinge neleidžiama jokių organizacijų – nei IDF, nei „Hamas“ – simbolika.
 9. Atsiribojame nuo bet kokių asmenų, kurie niekaip nesugeba suprasti, kad smurto prieš nekaltus civilius smerkimas nėra terorizmo rėmimas. Tokiems rekomenduojame pirmiausia eiti ne į mūsų protestą, o pasiskaityti knygų – pradėti galima nuo Izraelio istoriko Ilano Pappe veikalų.

Protesto tiesioginės transliacijos įrašai