Šiemet dovanoju ir Palestinos teatrui

Skaitymo trukmė: 2 min.

Šį tragišką gruodį Palestina.lt kolektyvas kviečia Jus padėti Palestinos teatrui padėti Palestinos vaikams tvarkytis su okupacijos sukeltomis psichologinėmis-emocinėmis traumomis, teatro metodų pagalba.

Paveikslėlis instagramui

Kas čia, kodėl ir kodėl dabar

Palestinos teatras „Ashtar“, su kuriuo pastaruoju metu bendravome (žr. žemiau), kartu su palestiniečiais psichologais vykdo holistinę psicho-socialinę intervenciją, kurios tikslas – padėti Palestinos vaikams ir jaunimui tvarkytis su okupacijos sukeltomis psichologinėmis traumomis meno terapijos ir psichologijos dirbtuvių formatu.

Kodėl mes prisidedam prie fundreisinimo / pinigų rinkimo?

Ši iniciatyva apima kelias mums itin svarbias ir artimas sritis: psichikos sveikatą, teatrą (ir kultūrą apskritai) bei solidarumą, kuris, girdėjome, visgi yra veiksmažodis. Ir, žinoma, Palestiną.

Dabar – nes artėja Kalėdos, o gi visi žinom, kad tuomet daug eurų išžvanginame visokiems niekučiams. Pamanėm, kad būtų gražu vietoj to dalį jų išleisti tauriam tikslui. Ypač – žinant, kad šventimas Jėzaus Kristaus gimtinėje šiemet atšauktas, nes joje Izraelis su Vakarų pagalba vykdo nusikaltimus žmoniškumui.

Tad kviečiame Tave, geros valios žmogau, prisidėti. Euras, penki, dešimt ar daugiau – kiek šiuo metu gali, tiek mums bus daug.

O mes savo ruožtu vienam iš paaukojusiųjų padovanosime vieną iš keturių šiuo metu lietuvių kalba išleistų knygų apie Palestiną – palestiniečių autorių tekstų rinkinį „Sumud reiškia tvirtybė: Palestiniečių kelias“ (vert. ir sud. Gema Sabonytė, Vilnius, 2021 m.). Ją specialiai šiai iniciatyvai dosniai nupirko Ingrida. Ačiū jai!

Noriu padėti. Ką reik daryt?

Paprasta: padaryti pavedimą. Galimi du būdai:

1. Per Palestina.lt, kaip patogiau:

Abiem atvejais NEPAMIRŠKITE užrašyti pavedimo tikslo: TEATRUI. Taip mes žinosime, kad šie pinigai skirti *tik* šiai iniciatyvai, o ne bendrai Palestina.lt veiklai. Ir Jūs dalyvausit loterijoj knygai gauti.

2. Tiesiai kampanijai: Psycho-social relief intervention – Palestine (per platformą Global Giving, kortele arba Paypalu).

Mes, Palestina.lt kolektyvas, šią iniciatyvą pradedame dovanodami 50 EUR iš jūsų mūsų veikloms anksčiau paaukotų pinigų. Tikslas – taurus. Prisidėk ir Tu.

AČIŪ

11-etės Miriam iš Nuseirat tremtinių gyvenvietės Gazoje piešinys (Martino S. asmeninė kolekcija iš organizacijos „Save the Children“ projekto, 1995 m.).

Kas yra „Ashtar“ teatras

Įkurtas Jeruzalėje 1991 m., o šiuo metu veikiantis iš Ramalos, „Ashtar“ – tai dinamiškas Palestinos teatras su progresyvia globalia perspektyva. Jis buvo pirmasis okupuotoje Palestinoje, mokęs jaunimą profesionalaus teatro, ir yra Forumo Teatro (brazilo edukatoriaus Augusto Boalo Theatre of the Oppressed – Priespaudoje gyvenančiųjų teatro – dalies) pionierius Palestinoje.

„Ashtar“ teatras ir mes

Su „Ashtar“ direktore Iman Aoun ir meniniu direktoriumi Emile Seba tiesiogiai internetu kalbėjomės gruodžio 10 d. Vilniaus „Kompresorinėje“ vykusiam kultūrinam-informaciniam renginy „Po alyvmedžiu #2“.

Teatras prieš okupaciją. Pokalbis su Palestinos Ashtar teatru.

O kelios savaitės prieš tai, lapkričio 29 d. – Tarptautinę solidarumo su Palestinos žmonėmis dieną – per Vilniuje vykusį antrąjį protestą prieš Izraelio vykdomus nusikaltimus žmoniškumui pūgoje skaitėme du „Ashtar“ teatro sukurtus Gazos monologus, parašytus pagal 2008-2009 m. Izraelio karinę ataką prieš Gazos žmones patyrusių vaikų pasakojimus:

#GazaMonologues

Visi šiuo metu į lietuvių kalbą išversti Gazos monologai (vert. Ingrida Tatolytė) yra čia (PDF):

Atnaujinta: 2023-12-29

Uždarome Palestinos teatrui skirtą savo fandreiserį labai sujaudinti jūsų dosnumo: surinkome 1162 eurus!

Kaip ir žadėjome, mes, Palestina.lt, pridėsime 50€ iš Palestina.lt kišenės, ir iš viso Ashtar teatro Palestinoje psichologinės pagalbos vaikams programai pervesime 1212€.

Ačiū labai visiems jums, šiemet dovanojusiems:ioms ir Palestinos teatrui.

Gera žinoti, kad solidarumas išties yra veiksmažodis.