Pilietinės akcijos

Pilietinės akcijos už Palestinos laisvę Lietuvoje. Protestai, eisenos, parašų rinkimo akcijos ir kita.

Gazos monologai #GazaMonologues

Skaitymo trukmė: 4 min.

Šiandien, lapkričio 29 d. – Tarptautinę solidarumo su Palestinos žmonėmis dieną – Gazos vaikai prabilo ir lietuviškai.

Skaityti toliau

Tarptautinis solidarumas: ES, gana bendrininkauti!

Skaitymo trukmė: 3 min.

„Dabartinis smurto ciklas Izraelyje / Palestinoje yra siaubinga, bet neišvengiama pasekmė ilgos ir sudėtingos Europos totalitarizmo istorijos, Izraelio naujakurių kolonializmo, britų imperializmo, JAV hegemonijos ir tyčinio nukrypimo nuo sąžiningo taikos proceso, kurį įgalino ES, JAV ir Jungtinės Karalystės tylėjimas. Nors mes vienodai liūdime dėl kiekvienos prarastos civilio žmogaus gyvybės, palestiniečiai šioje apartheido galios struktūroje buvo ir tebėra engiama grupė“, – rašoma Europos organizacijų už Palestiną tinklo laiške, kurį pasirašė ir Palestina.lt

Skaityti toliau

Protestas prieš nusikaltimus žmoniškumui Palestinoje

Skaitymo trukmė: 2 min.

Nuo Izraelio vykdomo bombardavimo Gazos ruože pradžios praėjo jau daugiau nei pusantro mėnesio. Buvo nužudytas kas 200-asis Gazos gyventojas, daugybė atsidūrė po griuvėsiais. Tuo pat metu Vakarų Krante suaktyvėjo Izraelio naujakurių išpuoliai prieš Palestinos žmones, užgrobiant vis daugiau Palestinos žemių ir vejant ten gyvenančius palestiniečius iš jų namų. Taip tęsiamas palestiniečių etninis valymas.

Lapkričio 29, Tarptautinę Solidarumo su Palestinos žmonėmis dieną, kviečiame netylėti ir kartu reikalauti nedelsiant ir visam laikui nutraukti ugnį bei sustabdyti prieš mūsų akis vykdomą genocidą, o Lietuvos politikams ir žiniasklaidai pasakyti: nustokite remti Izraelio vykdomus nusikaltimus žmoniškumui.

Skaityti toliau
Tylos eisena prieš smurtą Gazoje

شكراً Ačiū Thank you

Skaitymo trukmė: < 1 min.

Ačiū, kad atėjote į tylos eiseną Gazos aukoms pagerbti

Ačiū, kad savo rankose laikėt žvakes ir plakatus

Ačiū, kad pasirinkote klausyti savo sąžinės, o ne bauginimų

Ar mes būsime ta karta, kuri stebėjo prieš jos akis vykdomą genocidą ir nieko nedarė? Arba net jį palaikė?

Jei šiandien tylėsi, nes kalbėti nenori, rytoj tylėsi, nes kalbėti tau nebeleis.

Skaityti toliau
Tylos eisena prieš smurtą Gazoje

Tylos eisena prieš smurtą Gazoje

Skaitymo trukmė: 2 min.

Parodykime savo solidarumą su Gazos žmonėmis.

Pasmerkime Izraelio vykdomus karo nusikaltimus Gazoje.

Neleiskime genocidui vykti prieš mūsų akis.

Visą savaitę pasaulyje vyksta milžiniškos demonstracijos prieš Izraelio vykdomą nekaltų civilių žudymą Gazoje: Londone, Milane, Paryžiuje, Romoje ir kituose Europos didmiesčiuose rinkosi tūkstančiai žmonių, Bagdade ir Sanaa (Jemeno sostinėje) – tūkstančių tūkstančiai.

Susirinkime Vilniuje ir mes.

Skaityti toliau

Viešas kvietimas pasmerkti smurtą Gazoje

Skaitymo trukmė: 3 min.

Šiuo metu Izraelis 365 kv. km dydžio Gazos teritorijoje, kurią jis laiko absoliučioje apsiaustyje, vykdo nediferencijuoto bombardavimo kampaniją, kurios metu jau nužudyta virš tūkstančio civilių žmonių, sugriauti ištisi gyvenamieji rajonai, ligoninėse situacija katastrofiška, ir Izraelis blokuoja elektros, kuro, maisto, medikamentų ir humanitarinės pagalbos tiekimą. 

Tai – kolektyvinė bausmė, kuri ne tik prieštarauja moralei bei žmoniškumui, bet ir pažeidžia tarptautinės teisės normas (konkrečiai – Ketvirtąją Ženevos Konvenciją), kuriose ji yra įvardijama kaip karo nusikaltimas. 

Skaityti toliau
NE Izraelio skverui Naujamiestyje

NE Izraelio skverui Naujamiestyje

Skaitymo trukmė: 2 min.

Naujamiestiečiai, vilniečiai – ar norit gyventi šalia okupanto vardu pavadinto skvero? Ne?

Taip ir galvojom. O ar žinote, kad, jei Vilniaus savivaldybė trečiadienį, gegužės 17 d., taip balsuos, jūs jį turėsite?

Atėjo laikas pasakyti ne: tiesiog ne, nenorime.

Skaityti toliau
#LaisvaPalestina skveras

Darkart apie tą skverelį

Skaitymo trukmė: 2 min.

Sako, kantrybė – dorybė. Mes manom, kad elementari pagarba vilniečiams ir miesto svečiams iš Vilniaus savivaldybės pusės taip pat turėtų būti dorybė. Bet, regis, nėra. 

Beveik du mėnesius laukėm Vilniaus Senamiesčio seniūnijos beigi Vilniaus savivaldybės tarybos darbuotojų atsakymo į oficialų kreipimąsi, kurį jiems el. paštu kiekvienam asmeniškai išsiuntėme dar neįsivažiavus sniegynams, gruodžio pradžioje. 

Skaityti toliau
Akimirka iš Palestinos skvero atidarymo Brazilijos mieste Recife

Viešas kreipimasis į Vilniaus tarybą dėl „Izraelio skvero“

Skaitymo trukmė: 3 min.

Vakar Senamiesčio seniūnijai, Vilniaus miesto tarybos nariams, bei Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Istorinės atminties komisijai išsiuntėme viešą kreipimąsi (PDF) dėl sprendimo prie Halės turgaus esantį skverą pavadinti „Izraelio skvero“ vardu. Dalinamės kreipimosi tekstu. Gautą atsakymą (jei toks bus) taip pat publikuosime Palestina.lt portale bei socialinėse paskyrose.

Skaityti toliau
Julian Assange 50 gimtadienio minėjimo piketas prie JK ir JAV ambasadų Vilniuje

Julian Assange 50 gimtadienio minėjimo piketas prie JK ir JAV ambasadų Vilniuje

Skaitymo trukmė: < 1 min.Valdžios galios sostuose sėdinčių asmenų melus, korupciją ir kitus nusikaltimus viešinančio portalo „Wikileaks” įkūrėjo Juliano Assange’o istorija nėra tik jo vieno reikalas. Ji, kaip ir Palestinos laisvės kova, yra visų mūsų reikalas.

Rytoj – liepos 3 d. – Jullian Assange gimtadienis, jam sueina 50 metų. Šia proga Palestina.lt, DiEM25 Vilniaus grupė, Gegužės 1-osios profesinė sąjunga, Giljožinios ir Momentum Vilnius kviečiame į piketą prie JK ir JAV ambasadų.

Renkamės rytoj 12:00 prie JK ambasados (Antakalnio gatvė 2, LT-10308 Vilnius).

Skaityti toliau