Nužudymai ir sužeidimai Gazoje

Nužudymai ir sužeidimai Gazoje

Skaitymo trukmė: < 1 min.

Prieš keletą dienų paskelbtos JT komisijos ataskaitos išvados apie galimai vykdomus nusikaltimus žmoniškumui – čia, dabar, prieš mūsų akis. Regis, tiek kartų žmonija žadėjo pati sau: „daugiau niekada“, bet tas niekada pasirodo besąs su galiojimo laiku ir/arba kokiu nors odos spalvos, etninės tapatybės ar religijos štampu.

O kad masinė žiniasklaida vos vos kur ne kur puse lūpų užsiminė arba nugrūdo tą žinią kažkur giliai, po garsenybių dietomis, arba išvis nematė reikalo visuomenės informuoti… Nestebina. Neprovokuokim, nutylėkim, juk nesvarbu. Didžiuokimės savąja žodžio ir sąžinės laisve, o po mūsų nors ir belenkoks tvanas.

Taigi, prieš keletą dienų JT paskelbė, kad Izraelis Gazoje galimai vykdo nusikaltimus žmonijai. Be jokių abejonių, pažeidinėja žmogaus teises ir tarptautinės humanitarinės teisės normas. Šimtai nužudytų ir tūkstančiai sužeistų, brolius ir dukras palaidoję Palestinos pajūrio žmonės – masinė žiniasklaida nenori, kad apie tai žinotumėme. Nenori, kad mums rūpėtų. Tačiau nuo kada žiniasklaida mums turi teisę nurodinėti, kaip išlikti žmogumi?