JT rezoliucijos

Izraelio veiksmus Palestinoje smerkia daugiau nei 137 Jungtinių tautų Generalinės asamblėjos rezoliucijos.

Tag Archive for: JT rezoliucijos

Mohammedo El-Kurdo kalba JT

Mohammedo El-Kurdo kalba JT

Skaitymo trukmė: 2 min.

„Sveika, tarptautine bendruomene. Ačiū už tokias novatoriškas kalbas. Esu tikras, kad okupacinė valdžia dabar yra labai sunerimusi.“

23 metų Palestinos poetas Mohammedas El-Kurdas lapkričio 29-ą su drąsia ironija pradėjo savo kalbą Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke po to, kai joje pasisakė įvairių valstybių atstovai, kurie vis žada, žada, žada ir tebekliedi apie „dviejų valstybių sprendimą“, kur Palestinai liktų vos 22 proc. Palestinos teritorijos.

Skaityti toliau

Atiduoti kažkam tai, kas tau nepriklauso. Nusikalsti teisingumui

Skaitymo trukmė: 2 min.

Lapkričio 29 Jungtinės Tautos paskelbė Tarptautine solidarumo su palestiniečiais žmonėmis diena. Kuo ypatinga ši diena Palestinos istorijoje? Nagi, tos pačios Jungtinės Tautos 1947 m. lapkričio 29 d. paskelbė Palestinos padalijimo planą (Rezoliucija 181), pagal kurį savo nuožiūra pasiūlė padalyti amžių amžius gyvavusią vientisą Palestiną į dvi valstybes; viena iš jų turėjo būti kalbos valstybė („arabų“), kita – religijos („žydų“)*.

Skaityti toliau

Palestiniečiai viename iš šimtų Palestiną dengiančių Izraelio karinių patikros punktų

Taikos derybų pabaiga: tamsi Palestinos ateitis

Skaitymo trukmė: 4 min.

Autorė: Justina Poškevičiūtė, politikos apžvalgininkė

Originalus straipsnis publikuotas portale geopolitika.lt 2014 m. gegužės 16 d. Čia perspausdinamas su autorės leidimu. Daugiau autorės tekstų apie Palestiną (lietuvių ir anglų k.): Justina Poškevičiūtė: Palestina. Taip pat: tinklaraštis (blog’as) ir tinklalaidė (podcast’as) THE EXPLODING HEAD.

Balandžio 29-ąją baigėsi devynis mėnesius trukęs Izraelio ir Palestinos lyderių derybų procesas. Izraelis, tą dieną tarytum pažymėjęs įsakymu nugriauti kelis namus ir mečetę netoli Nabluso miesto Vakarų Krante, liko nieko nepažadėjęs palestiniečiams, o šie – be karinės okupacijos iš jų atimtų teisių. Anot Izraelio, kurio balsas Vakarų žiniasklaidoje ne vieną dešimtmetį girdėti kur kas garsiau nei Palestinos, deryboms kelią užkirto palestiniečių nenoras pripažinti Izraelį kaip žydų valstybę. Ką iš tikro reiškia šis nenoras, kokią politiką vykdė Izraelis taikos derybų metu ir ar iš viso bent apžvelgiamoje perspektyvoje galimi pokyčiai regione? Atsakymai į du pirmus klausimus atsako ir į trečiąjį.

Skaityti toliau

Subombarduota Gaza. 2021 gegužė

Bombardavimas sustabdytas, okupacija – ne

Skaitymo trukmė: 3 min.

Autorė: Justina Poškevičiūtė

„Fadi, bet ar yra kur saugiai pasislėpti?“

„Iš tiesų, ne.“

Tokį klausimą BBC žurnalistas užduoda Fadžiui Abu Shammalah, žiniasklaidos kompanijos „Just Vision“ darbuotojui, gyvenančiam Gazoje, kai interviu metu bomba nukrenta ant gretimo namo.

Fadi atsiprašo, pradeda raminti verkiančius vaikus, ir už kelių minučių nebegali tęsti interviu. Šitoks gyvame eteryje užfiksuotas Fadi pasakymas yra ir skaudus atsakymas ir į tai, kokį pasirinkimą turi Gazos  gyventojai, kai prasideda Izraelio bombardavimas.

Skaityti toliau

Izraelio „moralaus bombardavimo” rezultatai Gazoje

Izraelis, pasirodo, vaikus bombarduoja „moraliai“

Skaitymo trukmė: 4 min.

Prieš kelias dienas lrt.lt publikavo interviu su Izraelio ambasadoriumi Lietuvoje Yossefu Levy. Mūsų akimis, jis nepasakė nieko naujo, o tik atkartojo Izraelio propagandos mašinos nuolat brukamus teiginius apie Izraelio „teisę gintis“ ir tuos „žiauriuosius palestiniečius, kurie niekaip nenori taikos“, bei apie tai, kad Izraelis neva yra vienintelė „demokratija“ regione. Žinoma, diplomatas niekaip kitaip kalbėti ir negali.

Tačiau pažiūrėkime, kas iš tiesų slypi už tokių jo kalbų.

Skaityti toliau

Gazos vanduo – ribojamas ir užterštas

Gazos vanduo

Skaitymo trukmė: < 1 min.

Gazos problemos neprasidėjo lygioj vietoj, šiaip sau, iš lempos. Ne, problemos Gazoje yra tyčia sukuriamos ir tyčia nesprendžiamos.

Gaza jau 12 metų egzistuoja absoliučios blokados sąlygomis, o tai reiškia, kad iš maždaug Kauno rajono dydžio teritorijoje gyvenančių dviejų milijonų žmonių atimta teisė patiems tvarkytis savo gyvenimą, planuoti rytojų, svajoti. Pabandykit įsivaizduoti save.

Skaityti toliau

Nužudymai ir sužeidimai Gazoje

Nužudymai ir sužeidimai Gazoje

Skaitymo trukmė: < 1 min.

Prieš keletą dienų paskelbtos JT komisijos ataskaitos išvados apie galimai vykdomus nusikaltimus žmoniškumui – čia, dabar, prieš mūsų akis. Regis, tiek kartų žmonija žadėjo pati sau: „daugiau niekada“, bet tas niekada pasirodo besąs su galiojimo laiku ir/arba kokiu nors odos spalvos, etninės tapatybės ar religijos štampu.

Skaityti toliau

Palestinos sankirtos

Skaitymo trukmė: 13 min.

Publikuota: Gyvenimas Per Brangus
Autorė: Giedrė Steikūnaitė

Žemės vagystės, įkalinti vaikai ir politiniai kaliniai, sugriauti namai, diskriminaciniai įstatymai, kasdienis fizinis ir psichologinis smurtas, sisteminis rasizmas, nuolatinis žmogaus teisių niekinimas ir jau tikrai atsibodusi karinė okupacija su visu savo brutalumu, tapusiu norma. Tokios šiandienos realybės Palestinoje, kurias lemia XIX a. pabaigoje pradėti projektuoti, XX a. priimti ir savavališkai įgyvendinti nesąžiningi politiniai sprendimai. Katastrofišką pagreitį įgavę jų pasekmės tragiškos ne tik milijonams žmonių Palestinoje ir už jos ribų, bet ir pačiai teisingumo idėjai.

Skaityti toliau

Info TV reportažas–diskusija

Skaitymo trukmė: < 1 min.

Reportažas-diskusija apie JAV ambasados perkėlimą į okupuotą Jeruzalę su judėjimo „Solidarūs su Palestina“ įkūrėja Gabriele Tervidyte.