Fotoreportažas: Baltija su Palestina, Talinas-Ryga-Vilnius 02.17

Skaitymo trukmė: 2 min.

Baltijos Solidarumo su Palestina diena – pirmoji tokia Baltijos šalyse koordinuota iniciatyva – aiškiai parodė, kad pietrytinių Baltijos jūros krantų žmonės, atjausdami Palestinos skausmą, reikalauja nutraukti jos genocidą, okupaciją ir naikinimą.

Mes ne vieni.

Mūsų yra daug, labai daug. Prie Baltijos krantų – taipogi.

Už nuotraukas ačiū: draugams Latvijoje kolektyvui „Par brīvu Palestīnu“ (Už laisvą Palestiną) ir Anrikei Piel Estijoje.

Ryga, Latvija

Rygos savivaldybė du kartus buvo atmetusi piliečių iniciatyvą Latvijos sostinėje surengti taikią protesto akciją, smerkiant Izraelio vykdomą genocidą Gazoje. Tačiau tildomi latviai nepasidavė ir protestą galiausiai surengė. Mes, Palestina.lt kolektyvas, kolegoms Latvijoje išsiuntėme paramos žinutę, su meile.

Tą šeštadienį Rygoje buvo šokama dabkė – tradicinis palestiniečių liaudies šokis, simbolizuojantis žmonių vienybę, tvirtybę, istorines šaknis, kultūros tęstinumą ir gebėjimą priešintis nužmoginimui, naikinimui ir neigimui, bei vis tiek džiaugtis gyvenimu. Kolegos latviai yra paruošę ir dabkės pradžiamokslį (video latvių k.), jei išmokti šokti norite ir jūs.

Talinas, Estija

Taline, be protesto eisenos, visą dieną vyko kultūrinis-edukacinis renginys, kurio metu surinkta 2 500 eurų Palestinos vaikams pagalbą teikiančiai organizacijai „Palestine Children’s Relief Fund“ paremti. Meno kūrinius Palestinai paskyrė Estijos menininkai.

Tačiau Estijos žiniasklaida apsimetė, kad nieko neįvyko, ir ignoravo tiek protesto eiseną, tiek kultūrinį renginį. Į tai organizatoriai atsakė viešu pareiškimu:

Milžiniškas ačiū nuostabiems menininkams, dizaineriams, savanoriams ir dalyviams, kurie drąsiai išreiškė savo paramą.

Ir specialus dėkui mūsų žiniasklaidos priemonėms už jų neprilygstamą gebėjimą nepastebėti ženklaus dešimčių menininkų bei akademikų dalyvavimo bei paramos, o taip pat šimtų dalyvių SOLIDARUMO renginyje.

Nors jiems, regis, buvo sunku suprasti, kodėl apie tai verta rengti reportažus, norėtume jiems priminti, kad nuo spalio 7 dienos Gazoje jau žuvo 126 žurnalistai. Jūsų selektyvus dėmesys neliks nepastebėtas. Nėra abejonės, kad istorija to nepamirš.

Vilnius, Lietuva

Vilniuje prie Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos laiptų (ir šalia Izraelio veiksmų niekaip nepasmerkiančio Seimo) skaitėme Palestinos poeto, Jeruzalėje gimusio, augusio ir gyvenančio Mohammedo El-Kurdo eilėraštį „Štai kodėl mes šokame“, kurį lietuviškai rasite čia (vert. Ingrida Tatolytė).

Ačiū visiems dalyvavusiems ir palaikiusiems bei prisidėjusiems.

Paldies.

Suur tänu.

Ir iki kito karto!