Baltic Solidarity With Palestine

Baltijos solidarumas su Palestina

Skaitymo trukmė: 2 min.

Pranešimas spaudai: Trijų Baltijos šalių žmonės prieš Gazos genocidą
Talinas – Ryga – Vilnius

Šeštadienį, vasario 17 d., visose trijose Baltijos šalyse – Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje – vyks Baltijos solidarumo su Palestina renginiai. Jų tikslas – išreikšti solidarumą su Palestinos žmonėmis bei reikalauti nutraukti tebevykdomą Gazos genocidą ir valdžios institucijoms nustoti remti Izraelio veiksmus visoje okupuotoje Palestinoje.

Jau beveik penkis mėnesius visas pasaulis stebi, kaip Izraelis nebaudžiamas vykdo genocidą Gazoje. Iš maždaug 30 tūkstančių Izraelio kareivių jau nužudytų žmonių apie trečdalis yra vaikai.

Tai bus pirmasis bendras, koordinuotas ir tuo pat metu visose trijose Baltijos šalyse vyksiantis Palestinai skirtas renginys

Visus tris skirtingus renginius vienys tradicinis palestiniečių šokis dabkė.

Palestiniečių liaudies šokis Baltijos šalių sostinėse

Susikabinimo rankomis – už teisingumą, už žmoniškumą – dvasia savo miestuose tą pačią dieną, tuo pačiu metu atliksime tradicinį palestiniečių šokį – dabkę.

Dabkė – tai ritmiškas bendruomeninis šokis, atliekamas susikabinus rankomis. Nors paprastai jis yra kupinas džiaugsmo, energijos ir atliekamas smagiomis progomis, kurios šiuo metu nuo Palestinos realybių yra labai, labai toli, mes tikime, kad kartu jis simbolizuoja pagarbos nusipelnančią Palestinos žmonių tvirtybę ir atsparumą: jie ištisus dešimtmečius sugeba atsilaikyti prieš nužmoginimą ir vietoj to renkasi mokyti pasaulį GYVENTI.

Be šio vienijančio veiksmo, kurio vaizdo įrašas bus paskelbtas tą pačią dieną, visi kiti solidarumo veiksmai visose trijose Baltijos šalyse bus skirtingi.

Estijoje vyks kultūrinių renginių diena – muzika, maistas bei diskusijos, o taip pat – paramos rinkimas Gazai.

Latvijoje vyks taikus pilietinis protestas – pirmas toks nuo dabartinio Izraelio vykdomo genocido pradžios, kadangi ankstesnius piliečių bandymus taikiai viešai susirinkti pasmerkti žudynes Gazoje Latvijos valdžios institucijos nedemokratiškai uždraudė.

Lietuvoje, kurioje per pastaruosius keletą mėnesių jau įvyko trys vieši pilietiniai protestai ir keletas kultūrinių iniciatyvų, vyks kūrybinis performansas.

Kodėl Baltijos šalys

Prieš keletą dešimtmečių mes nebijojome kovoti už savo laisvę, nes supratome, kad už mus to niekas nepadarys. Laikėmės rankomis su šeima, draugais ir nepažįstamaisiais, išreikšdami solidarumą vieni su kitais ir su mūsų laisvės kova bei pasmerkdami tuos, kurie mus laiko priespaudoje ir neigia mūsų žmogaus teises.

Ta pačia solidarumo dvasia kviečiame jus – tuos, kurie patys yra patyrę karinę okupaciją bei jų vaikus – išreikšti solidarumą su šiandien engiamais žmonėmis, su tais, kurių gyvybės gesinamos mums prieš akis.

Daugiau informacijos apie renginius visose trijose Baltijos šalyse:

Estija:  [email protected] 

Latvija: [email protected] 

Lietuva: [email protected]