Sveikatos apsauga Gazoje

Sveikatos apsauga Gazoje

Skaitymo trukmė: < 1 min.

Prigimtinę žmogaus teisę į tinkamą fizinės ir psichinės sveikatos priežiūrą gina tarptautinės humanitarinės teisės susitarimai ir, kas be ko, Visuotinė žmogaus teisių deklaracija (PDF). Tarptautinė teisė įpareigoja Izraelį – okupacinę jėgą Palestinoje – užtikrinti palestiniečių teisę į sveikatos priežiūros paslaugas bei jų prieinamumą.

Tačiau Izraelis tyčia ignoruoja 2 milijonų palestiniečių, gyvenančių Gazoje blokados sąlygomis, teisę į sveikatą. Šie infografikai iliustruoja, kaip tai daroma; jie yra sukurti remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis.

Infografikai

Truputis priešistorės

Balandį įstabiai kūrybingas kolektyvas Visualizing Palestine paskelbė ieškantys savanorių naujo infografikų komplekto „Gaza Health Access” vertimui iš anglų į įvairias kitas kalbas. Tikslas – įtraukti bendruomenes ir padaryti šią svarbią informaciją kuo labiau prieinamą.

Kadangi Palestina.lt jau dvejus metus bendradarbiaujame su Visualizing Palestine (ir tuo labai džiaugiamės bei didžiuojamės!), savaime suprantama, entuziastingai prisijungėme prie šios iniciatyvos. Šiandien šie Gazos infografikai jau išversti į 20 kalbų, tarp jų ir lietuvių.

Visus infografikus, kuriuos turime lietuviškai, rasite skiltyje Infografikai.

Ačiū ačiū ačiū VisualizingPalestine komandai už tai, kad jų kuriami ir platinami infografikai dabar pasiekia milijonus žmonių visame pasaulyje (65 šalys, 424 miestai), tame tarpe ir mus, lietuviškai kalbančius.

Mažulytė Gaza prie pietrytinių Viduržemio jūros krantų jau 13 metų, nuo 2007-ųjų, gyvena absoliučios blokados sąlygomis. Izraelis okupuptos Gazos žmones baudžia už tai, kad šie nepasiduoda.

Jungtinės Tautos apie neteisėtą, žudikišką Izraelio vykdomą Gazos blokadą.