Tylos eisena prieš smurtą Gazoje

Tylos eisena prieš smurtą Gazoje

Skaitymo trukmė: 2 min.

Parodykime savo solidarumą su Gazos žmonėmis.

Pasmerkime Izraelio vykdomus karo nusikaltimus Gazoje.

Neleiskime genocidui vykti prieš mūsų akis.

Visą savaitę pasaulyje vyksta milžiniškos demonstracijos prieš Izraelio vykdomą nekaltų civilių žudymą Gazoje: Londone, Milane, Paryžiuje, Romoje ir kituose Europos didmiesčiuose rinkosi tūkstančiai žmonių, Bagdade ir Sanaa (Jemeno sostinėje) – tūkstančių tūkstančiai.

Susirinkime Vilniuje ir mes.

Programa

16.30 val. – renkamės prie Vilniaus Katedros bokšto.

17.00 val. – pajudame Gedimino prospektu link V. Kudirkos aikštės (prie vyriausybės). Judame tyloje, rankose laikydami žvakutes – per Izraelio atakas žuvusiems Gazos žmonėms atminti.

17.30–19.30 val. – susirenkame V. Kudirkos aikštėje. Tylos minutė. Kalbos.

Gaza

Gaza – Vilniaus dydžio žemės ruožas prie Viduržemio jūros.

Gaza – tankiausiai apgyvendinta vieta Žemėje, kurią nuo 2006 m. Izraelis laiko visiškos blokados sąlygomis.

Gaza – namai 2,3 milijono gyventojų, dauguma jų – tremtiniai ir jų palikuonys, maždaug pusė iš tų dviejų milijonų – vaikai.

Svarbu

Eisena vyks tyloje. Taip pagerbsime Gazoje žuvusius žmones. Genocidui vykstant prieš pat mūsų akis, tik tokia tyla yra morališkai galima.

Žvakėmis prašome iš anksto pasirūpinti patiems. Geriausiai tinka tos, kurias per Vėlines nešame ant artimųjų kapų – jos apsaugo žvakės liepsną nuo lietaus ir yra saugios nešti rankose.

Smurtautojai, rasistai, antisemitai, provakatoriai, įžeidinėtojai, okupanto nusikaltimų teisintojai yra nepageidaujami. Pasirodę jie bus atiduoti tiesiai į Vilniaus miesto policijos pareigūnų rankas.

Privalai perskaityti prieš dalyvaudamas

Renginio taisyklės

 1. NEGALITE priartėti arčiau nei 75 metrai prie vyriausybės pastato, nes susirinkimo (mitingo/piketo) metu tai būtų viešų susirinkimų įstatymo pažeidimas.
 2. Su Vilniaus savivaldybe ir policija suderinta, kad eisenoje ir mitinge dalyvaus ne daugiau kaip 300 žmonių. Susirinkus daugiau, kažkam reikės stovėti nuošaliau.
 3. Jei žmonių skaičius perkops 300, tuomet kiti protestuotojai PRIVALĖS rinktis į grupeles ne daugiau nei po 15 žmonių ir bent 5-10 metrų atstumu nuo kitų grupių.
 4. NEAPYKANTĄ SKLEIDŽIANTI KALBA, RASIZMAS, ANTI-SEMITIZMAS ar Izraelio VĖLIAVOS DEGINIMAS turi būti tuoj pat PRANEŠAMI POLICIJAI.
 5. Policija yra įsipareigojusi saugoti taikius eisenos ir mitingo dalyvius. Renginio organizatoriai atsiriboja nuo asmenų, renginio metu, prieš jį ar po jo vykdančių ar kurstančių smurtą.
 6. Turėkite omenyje, kad renginyje gali dalyvauti PROVOKUOTOJAI. NEKALBĖKITE su bet kuo, kas bandys jus išprovokuoti. Venkite fizinio kontakto su tokiais asmenimis. NESILEISKITE PROVOKUOJAMI. Jeigu jaučiate grėsmę, PRAŠYKITE POLICIJOS PAGALBOS.
 7. Kiekvienas dalyvis pats atsako už save ir savo žodžius. Jei sutiksite kalbėti su žiniasklaida, darykite tai tik savo vardu, nes organizatoriai atsakomybės už dalyvių žodžius neprisiima.
 8. Atminkite, kad IZRAELIS ≠ ŽYDAI. Protestas yra prieš Izraelio vykdomą Gazos bombardavimą, blokadą, okupaciją ir apartheidą, o ne žydus.
 9. Eisenoje ir mitinge neleidžiama jokių organizacijų – nei IDF, nei „Hamas“ – simbolika.
 10. Atsiribojame nuo bet kokių asmenų, kurie niekaip nesugeba suprasti, kad SMURTO PRIEŠ NEKALTUS CIVILIUS SMERKIMAS NĖRA TERORIZMO RĖMIMAS. Tokiems rekomenduojame pirmiausia eiti ne į mūsų protestą, o pasiskaityti knygų – pradėti galima nuo Izraelio istoriko Ilano Pappe veikalų.

Logistika

 1. Eisenos pradžia 16:30, su savivaldybe suderintas viešo susirinkimo laikas yra iki 19:30.
 2. Renginys bus transliuojamas gyvai per Palestina.lt
 3. Tylos eisenai atsineškite žvakių (geriausia – tokių kaip nešate ant kapų per Vėlines, t. y. stikliniame inde ir su dangteliu; už žvakės deginimo saugumą kiekvienas atsako už save, suaugę – už vaikus)
 4. Būkite pasiruošę žemai oro temperatūrai (juk spalio antra pusė) – pirštinės ir termosas su karšta arbata yra gera idėja
 5. Pasikraukite telefonus ir būkite pasirengę filmuoti, jeigu to prireiktų

Renginio tiesioginės transliacijos įrašai