Palestinos palaikymo protestas Taline, Estija

Vilnius ir Talinas su Palestina

Skaitymo trukmė: < 1 min.

Kai gegužę rinkomės Vilniuje išreikšti savo solidarumo su Palestina ir pasmerkti Izraelio joje prieš ją vykdomų nusikaltimų bei gėdingos Lietuvos politikų paramos Izraeliui, prie Baltijos tokie buvome ne vieni. Izraeliui bombarduojant Gazą ir tęsiant etninį valymą Jeruzalėje, Taline žmonės taip pat kaip ir mes išėjo į gatves atsistoti Palestinos laisvės pusėn.

Pasakoja viena iš protesto Estijoje organizatorių Susanna Veevo:

„Protestą organizavome mes, nepriklausoma žmonių grupelė – keletas aktyvistų, kurie susipažinome diskusijų apie Palestiną metu socialiniuose tinkluose. Įsitraukėme per diskusijas tviteryje ir supratome, kad didžiausia mūsų turima galia – dalytis informacija apie situaciją Palestinoje.

Tuo metu Estijos žiniasklaidos pranešimai buvo labai vienašališki. O blogiausia tai, kad tas šališkumas kyla ne iš politinės pozicijos, o iš visiško neišmanymo ir nenoro labiau pasigilinti į šią temą. Todėl nusprendėme suorganizuoti taikią demonstraciją ir pateikti kitą pusę bei parodyti, kad estai palaiko Palestiną ir jos žmones.

Demonstracija pritraukė kelis šimtus žmonių, maždaug du trečdaliai jų buvo estai – o tai įspūdinga, turint omenyje, kokia pasyvi tauta esame. Keletas žiniasklaidos portalų atsiuntė savo korespondentus, jų reportažai apie mūsų protestą buvo pozityvūs arba bent jau neutralūs. Renginyje kalbėjo akademikai, humanitarinių reikalų ekspertai ir patys Estijoje gyvenantys palestiniečiai. Jie visi atkreipė dėmesį į humanitarinę situaciją, tarptautinę teisę ir žmogaus teises Palestinoje.“

Apie protestą Taline rašė Estijos delfis, kur rasite išsamesnę foto galeriją. 

Prisiminkime ir mūsų protestą Vilniuje: