Tag Archive for: Jeruzalė

Štai kodėl mes šokame

Skaitymo trukmė: 2 min.

Pirmosios Baltijos solidarumo su Palestina dienos proga (2024.02.17) Vilniuje prie Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos laiptų skaitėme palestiniečio poeto Mohammedo El-Kurdo eilėraštį „Štai kodėl mes šokame“.

Skaityti toliau

LT eteryje vol. 5: 2024 m. pradžia

Skaitymo trukmė: 3 min.

Penktasis mūsų rubrikos „LT eteryje“ epizodas. Čia išryškiname Lietuvos žiniasklaidoje pasirodančius straipsnius, vaizdo pokalbius, tinklalaides bei kito formato publikacijas, kuriose Palestiną bandoma iš tiesų suprasti ir paaiškinti.

Šįkart – knygos apie Palestiną Vilniaus ŠMC, video paaiškinimas, kas ta Haga, pasisako Lietuvos muftijus ir politologė ir džiaugiamės pirmuoju lietuvių kalba Palestinos grožinės literatūros kūriniu.

Skaityti toliau

Apie gyvenimą Izraelio apartheide. Pokalbis su palestiniete.

Skaitymo trukmė: < 1 min.
Pokalbis su palestiniete Salma Farid apie gyvenimą Izraelio apartheide.

Palestina.lt bendraįkūrėjo Andriaus Mažeikos pokalbis su palestiniete Salma Farid, studijuojančia ir gyvenančia Lietuvoje metus laiko.

Kalbamės apie kasdienybę gyvenant Izraelio apartheidinėje sistemoje Vakarų krante, Palestinoje.

Skaityti toliau
Neturei Karta

Belaukiant Mesijo

Skaitymo trukmė: 7 min.

Izraelis neturi teisės kalbėti visų pasaulio žydų vardu. Jei turėtų, jo žodžių ir veiksmų nesmerktų ultra-ortodoksų žydų grupės, kurių Toros aiškinimai neigia Izraelio valstybės teisėtumą. Ypač tokios, kuri engia, tremia ir žudo istorinės Palestinos gyventojus, ant kurių žemės Izraelis ir buvo sukurtas. Reportažas iš Jeruzalės Mea Shearim žydų ortodoksų rajono, kurio vizualiai sustojusiame laike tęsiasi kova už tikrąjį judaizmą. 

Autorė: Giedrė Steikūnaitė. Jeruzalė, 2015

Skaityti toliau
Palestinos krikščionių kreipimasis į pasaulį dėl situacijos Gazoje

Palestinos krikščionių kreipimasis į pasaulį dėl situacijos Gazoje

Skaitymo trukmė: < 1 min.

Kokia yra Lietuvos krikščionių pozicija? El. laiškus su šia žinia Palestina.lt vardu išsiuntėme Lietuvos katalikų vyskupijoms ir parapijoms su klausimu:

Kokį Dievą tame paveiksle – t. y. savyje – matote jūs?

„Dievas sukūrė žmogų pagal savo paveikslą“

Pradžios knyga 1,27
Skaityti toliau

1967. Šešių dienų karas

Skaitymo trukmė: < 1 min.

1967. Tų metų birželio 5-ąją Izraelis neprovokuotas pradėjo karą: invaziją į Egiptą, Siriją ir tuo metu dar neužsigrobtas Palestinos teritorijas.

Tarp jų – Jeruzalės Senamiestis.

Skaityti toliau
Kelionė į Betliejų. (Autorius: Banksy)

Laimingų Šv. Kalėdų

Skaitymo trukmė: < 1 min.Prieš 2 tūkstančius metų iš Nazareto galėjai laisvai keliauti ir nukeliauti į Jeruzalę, iš jos paėjėjus kelis kilometrus į pietus – jau ir Betliejus.

Šiandien Izraelis šioje žemėje yra pristatęs apartheidinių sienų, karinių punktų, stebėjimo bokštų ir jaunų kareivėlių, įtikintų, kad kasdien žeminti žmones ir į juos vis pašaudyti – tai daryti gera. Gera kam? Nei žmonėms, nei Dievui. Tai kam tada?

Palestinos krikščionims tie keli kilometrai iki Jeruzalės dažnai neįveikiami, nes Izraelis pasiskyrė sau „teisę“ neleisti jiems keliauti – nei pėsčiomis, nei mašina, nei ant asiliuko.

Skaityti toliau

Taikos derybos, bet ar taikos sąlygos?

Skaitymo trukmė: 6 min.Autorė: Justina Poškevičiūtė, politikos apžvalgininkė

Originalus straipsnis publikuotas portale geopolitika.lt 2013 m. rugsėjo 18 d. Čia perspausdinamas su autorės leidimu. Daugiau autorės tekstų apie Palestiną (lietuvių ir anglų k.): Justina Poškevičiūtė: Palestina. Taip pat: tinklaraštis (blog’as) ir tinklalaidė (podcast’as) THE EXPLODING HEAD. Apsilankykite!

Izraelio ir Palestinos atstovai vėl sėdasi prie derybų stalo, o pasaulis svarsto, kas bus toliau. Vieni svarstymai grįsti prieš tai vykusių pokalbių bevaisiškumu, kiti – realia situacija regione. Galima bandyti sujungti abi kryptis, koncentruojantis ties derybų sąlygomis ir jų kontekstu. Trumpai tariant, klausimai tokie: kiek tikėtina, kad bus surastas abi puses tenkinantis kompromisas ir kas tam kompromisui trukdo?

Skaityti toliau

Namai – #SaveSheikhJarrah

Skaitymo trukmė: 3 min.Pirmadienį jaunas Jeruzalės poetas Mohammedas El-Kurdas rašė:

„Labas rytas. Šiandien kolonizatorių įkurtas teismas nuspręs, ar mano tėvas, 1948 m. ištremtas iš savo namų, nusipelno toliau gyventi namuose, kuriuose gyvena nuo 1956-ųjų. Tokia yra ir tūkstančių kitų žmonių realybė. Nulis tikėjimo, bet kažkiek vilties. #SaveSheikhJarrar“

Skaityti toliau

Izraelio buldozeris, vykdantis Jeruzalės etninio valymo planą

Jeruzalės etninis valymas tęsiasi

Skaitymo trukmė: 2 min.Etninis Palestinos valymas nesibaigė Izraeliui nustojus bombarduoti Gazą. Tūkstančiams Jeruzalės gyventojų vis dar gresia netekti savo namų, nes taip nusprendė okupantas.

Kas okupantui suteikė tokią teisę? Nagi, niekas. Bėda ta, kad okupantas turi visą etniniam valymui reikalingą infrastruktūrą – JAV mokesčių mokėtojų pinigais apginkluotus kareivius, JAV policiją smurtui treniruojančią savo policiją, sionistinį genocidinį režimą valdžioje, sionistiniam režimui tarnaujančius neva tai nepriklausomus teismus, labai turtingas ir labai galingas ir labai mokesčių nemokančias sionistines kolonijistines organizacijas, savo viršenybe prieš visus kitus įtikėjusią populiaciją, tarnaujančią kaip režimo straigteliai ir jo nusikaltimų vykdytojai, absoliutų nebaudžiamumą, pasaulio politikų palaikymą ir, svarbiausia, motyvaciją tęsti etninį valymą no matter what – kad ir kas bebūtų.

Skaityti toliau