Palestinos krikščionių kreipimasis į pasaulį dėl situacijos Gazoje

Palestinos krikščionių kreipimasis į pasaulį dėl situacijos Gazoje

Skaitymo trukmė: < 1 min.

Kokia yra Lietuvos krikščionių pozicija? El. laiškus su šia žinia Palestina.lt vardu išsiuntėme Lietuvos katalikų vyskupijoms ir parapijoms su klausimu:

Kokį Dievą tame paveiksle – t. y. savyje – matote jūs?

„Dievas sukūrė žmogų pagal savo paveikslą“

Pradžios knyga 1,27

Patriarchų ir Jeruzalės bažnyčių vadovų kreipimasis 

Šiandien Patriarchų ir Jeruzalės Bažnyčių vadovų skubios pagalbos komitetas susitiko bendrai maldai ir pasitarimui dėl rimtos humanitarinės krizės, užklupusios mus visus.

Mūsų mylima Šventoji Žemė per praėjusią savaitę dramatiškai pasikeitė. Esame naujo smurto rato liudininkai: vyksta nepateisinama ataka prieš visus civilius. Įtampa ir toliau kyla, ir, kaip aiškiai rodo siaubingas žūčių skaičius ir Gazos destrukcijos mastai, vis daugiau nekaltų, pažeidžiamų žmonių sumoka didžiausiąją kainą.

Įsakymas evakuoti šiaurinę Gazos dalį ir reikalauti, kad 1,1 milijono žmonių – įskaitant ir ten gyvenančius visus mūsų krikščioniškųjų bendruomenių narius – per 24 valandas persikeltų į pietinę dalį tik padidins jau ir taip pražūtingą humanitarinę katastrofą. Visiems Gazos gyventojams blokuojamas elektros, vandens, kuro, maisto ir medikamentų tiekimas. Pasak Jungtinių Tautų, jau perkelta 423 tūkst. žmonių, kurių namai buvo sugriauti. Daugybė Gazos civilių mums pranešė, kad realistiškai jiems tiesiog nėra kur saugiai evakuotis – nei į vieną pusę.

Kreipiamės į Izraelio valstybę, kad ji, su tarptautinės bendruomenės pagalba, įleistų į Gazą humanitarinę pagalbą, kad tūkstančiai nekaltų civilių gautų medicininius ir būtinuosius reikmenis. Be to, raginame visas puses atsisakyti karinių veiksmų, kad būtų išgelbėtos nekaltųjų gyvybės, kartu tarnaujant teisingumui.

Galiausiai, remdami tuos, kurie šiame kare kenčia, ir smurto paveiktas šeimas, kviečiame mūsų kongregacijų tikinčiuosius bei visus geros žmones visame pasaulyje antradienį, spalio 17 d., paskelbti Maldų bei pasninko diena.

Dar yra laiko neapykantai sustabdyti.

—Patriarchai ir Jeruzalės Bažnyčių vadovai

Vertimas: Palestina.lt

Originalus kreipimasis