Svečių skiltis. Apie Palestinos moteris

Skaitymo trukmė: 2 min.

Šį kovo mėnesį naujojoje mūsų skiltyje – du pasakojimai apie Palestinos moteris.

Publikuojame, kad tekstai nepaskęstų soc. tinklų bedugnėse, o išliktų kaip gyvas testamentas. Jei ir Jūs norite pasidalinti savo kūryba Palestinos tema – rašykit, labai laukiam.

Apie Palestinos moteris:

Gydytoja Amira

Teksto autorė: Ieva Balčiūnaitė Vaičiulienė

Tekstas publikuotas: 2024 m. vasario 15 d.

Ne visi herojai supasi į apsiaustus.

Kai kurios iš jų dėvi hidžabus.

Gydytoja Amira Al-Assouli – dar viena nauja mano feminizmo ikona. Iš Khan-Juniso kilusi ginekologė, grįžusi iš Egipto į Gazą padėti savo žudomiems tautiečiams, nesuabejojo nė akimirkai, kai prireikė gelbėti Izraelio snaiperių sužalotą žmogų šalia IDF apgultos Al-Nasser ligoninės.

Jis, deja, neišgyveno. Bet Amiros skrydis po kulkomis buvo daug ilgesnis, nei tie keliasdešimt metrų. Ji apsuko pasaulį.

Ir tapo dar vienu nepaneigiamu palestiniečių drąsos, pasiaukojimo, tvirtybės įrodymu.

„Laisvė Palestinai!“ Bet tai abipusis ryšys: Palestina laisvina pasaulį.

Nuo propagandos. Nuo melo. Nuo neapykantos. Nuo dvigubų standartų. Nuo nenorėjimo mąstyti sava galva. Nuo islamofobijos. Nuo „juoda-balta“ mentaliteto.

Plėšia tą tiek metų apgalvotai kurtą šydą, kad daugumai, manau, tikrai skauda.

Amira, beje, labai myli savo katę. Ją surado net po kelis mėnesius trukusio išsiskyrimo, kai subombardavus gydytojos namus išsigandęs gyvūnas pabėgo.

Mokytoja Asma

Teksto autorė: Ieva Balčiūnaitė Vaičiulienė

Tekstas publikuotas: 2024 m. vasario 19 d.

Tęsiant mano naujų feminizmo ikonų temą: mokytoja Asma Mustafa.

Anglų kalbos specialistė kaip ir aš. Tik turinti daug daugiau kantrybės ir stiprybės dirbti su vaikais. Tai mane visad stulbina pačia geriausia prasme. I don’t have it in me.

Bet Asma ne tik dirba su vaikais. Ji dirba su Gazos vaikais. 16 metų stažą turinti pedagogė specialiai tam atsikėlė į šį Palestinos ruoželį, kad padėtų tiems, kuriems labiausiai to reikia.

Dabar Asma, likusi be namų, kuriuos Izraelis subombardavo, ir savo orų ir drąsų gyvenimą perkėlusi į išvarytųjų stovyklą, aidint sprogimams, gurgiant išbadėjusių moksleivių pilvams, ritantis ašaroms, praradus mamas, tėčius, seses, brolius ir draugus, palapinėse toliau MOKO.

Anglų kalbos, žinoma. Dar drąsos. Ir tvirtybės. Ir aistros nepasiduoti net tada, kai tave traiško daug stipresnio už tave batas. Meilės gyvenimui. Ir žinioms. Ir tikėjimui, kad mirtis – ne pabaiga. Ir kad kiekvieną tau likusią akimirką reikia švęsti.

Asma 2020 m. buvo pagerbta Geriausios pasaulinės mokytojos apdovanojimu.

Lyg tai reikštų kažką, palyginus su jos tikruoju darbu. Bet mes vakaruose gi mėgstam apdovanojimus, ar ne?

Asma, aš lenkiuosi iki žemės, žinodama, kad niekada tau neprilygsiu. Bet norėčiau bent kavos puodelį tau padaryti ir kartu išgerti. Jis, aišku, būtų suknistas, palyginus su palestinietiška kava, bet vis tiek.

Jei liksi gyva.


Daugiau Ievos Balčiūnaitės Vaičiulienės tekstų rasite jos feisbuko paskyroje. Ačiū autorei už leidimą publikuoti.

Tekstų kalba – originali, netaisyta. Iliustracijos – iš autorės posto.

Pagrindinė iliustracija (asociatyvi): neužmirštuolės.


Svečių skiltis yra dar viena nauja Palestina.lt iniciatyva mūsų portale: komentarų, nuomonių, publikacijų soc. tinkluose erdvė, kurioje pasisakyti kviečiame jus. Šia iniciatyva norime paskatinti žmones viešai daugiau dalytis savo mintimis, įžvalgomis, išgyvenimais šia tema.