Oskarui nominuotas palestiniečių filmas „The Present” jau Netlix’e

Skaitymo trukmė: < 1 min.

Palestinietės kino režisierės Farah Nabulsi debiutinis filmas „The Present“, nominuotas Oskarui geriausio trumpametražio filmo kategorijoje nuo 2021 m. kovo 18 d. pasiekiamas ir Netflix platformoje.

„The Present“ visame pasaulyje debiutuoja Netflix platformoje (išskyrus JK ir Japoniją) ir bus prieinamas arabų kalba su subtitrais angliškai.

Filmo centre – palestinietis, kurį vaidina Saleh Bakri, ir jo mažametė dukra, kurie Vakarų Krante leidosi nusipirkti žmonai dovanų, taip parodydami sunkumus ir kasdienį pažeminimą, kuriuos palestiniečiai išgyvena okupuotoje Palestinos teritorijoje dėl ten Izraelio įrengtų karinių patikros punktų ir kitų okupacinio režimo įdiegtų prievartos mechanizmų.

Be Oskaro nominacijos, trumpametražis filmas taip pat buvo nominuotas geriausio trumpmetražio filmo BAFTA apdovanojimui. Jis taip pat pelnė keletą apdovanojimų tarptautiniuose festivaliuose, įskaitant žiūrovų apdovanojimą Clermont-Ferrand tarptautiniame trumpametražių filmų festivalyje, Brooklyn tarptautiniame kino festivalyje ir arabų kino festivalyje (AFF), festivalio prizą trumpametražių filmų festivalyje „Aesthetica“, geriausio aktoriaus apdovanojimą ir aukso medalį „Manhattan Short“.