Filmai apie Palestiną KAUNE! I dalis: TANTURA

Skaitymo trukmė: < 1 min.

Izraeliui šiuo metu Gazoje vykdant genocidą, svarbu kalbėti apie Palestinos istoriją ir tai, jog ji neprasidėjo spalio 7-ąją.

Kviečiame kauniečius lapkričio 15 d. drauge žiūrėti filmą apie Palestiną, susiburti, kalbėtis ir solidarizuotis su palestiniečiais, jų kova už laisvę ir teisybę.

Kaune žiūrėsime rež. Alono Schwartzo dokumentinį filmą „Tantura“.

Apie filmą

1948 m. Palestinoje įsikuriant Izraeliui daugiau nei penki šimtai palestiniečių kaimų buvo etniškai išvalyti. Izraeliečiai tai vadina Nepriklausomybės karu, o palestiniečiai – Al Nakba – katastrofa.

Šiame dokumentiniame filme, kurį režisavo izraelietis Alonas Schwarzas, nagrinėjama vieno pajūrio kaimo – Tanturos – istoriją, ką tik susikūrusios Izraelio kariuomenės jame vykdytos žudynės bei kodėl Nakba yra tabu Izraelio visuomenėje. Istoriją pasakoja buvę Izraelio kareiviai.

Kadras iš dokumentinio filmo TANTURA.

Trukmė: 1 val. 30 min.
Kalba: hebrajų, arabų, anglų (subtitrai anglų k.)

TANTURA filmo anonsas.

Beje, apie Tanturos kaimo tragediją egiptietė rašytoja Radwa Ashour yra parašiusi grožinės literatūros kūrinį „Moteris iš Tanturos“ (angl. vertimas iš arabų kalbos: The Woman from Tantoura).

Kada ir kur?

Trečiadienį, lapkričio 15 d., 19:00 val. (durys atveriamos 18:30 val.), socialiniame centre EMMA (K. Donelaičio g. 41, Kaunas)

Negali atvykti? Praleisk vakarą su Palestinos filmais Netflix’e.

Dokumentinio filmo TANTURA plakatas