Ruduo Gazoje

Ruduo Gazoje

Skaitymo trukmė: 3 min.

Paskutinės dvi savaitės Gazoje buvo košmariškos; prieš mūsų akis vykstanti žmonijos tragedija.

Po 16 metų trunkančios absoliučios sausumos, oro ir jūros blokados.

Po 56 metus trunkančios karinės okupacijos.

Po 75 metus trunkančios tremties savo pačių žemėje. 

Paskutinės dvi savaitės Gazoje buvo košmariškos; prieš mūsų akis vykstanti žmonijos tragedija.

Virš 800 tarptautinės teisės ekspertų ir Holokausto, genocido tyrinėtojų jau įspėjo, kad tai, ką Izraelis su JAV pagalba ir ES reiškiama parama vykdo Gazoje, tikėtina, yra genocidas.

Democracy Now interviu su izraeliečiu modernaus genocido ekspertu Dr. Raz Segal

Paskutiniais duomenimis…

Per paskutines dvi savaites Izraelis Gazoje nužudė mažiausiai 4137 žmones, iš jų bent 1500 vaikų; sužeidė virš 14.000 žmonių. 

Palestinos Sveikatos ministerijos duomenimis (spalio 20 d.), per dvi savaites Gazoje Izraelis įvykdė 69 atakas prieš sveikatos priežiūros institucijas, per bombardavimus sunaikino 24 greitosios pagalbos automobilius, nužudė mažiausiai 37 sveikatos sektoriaus darbuotojus ir 7 ligonines padarė nebeveikiančiomis. 

Tuo tarpu okupuotame Vakarų Krante per šį laikotarpį Izraelis nužudė 84 žmones, virš pusantro tūkstančio sužeidė. 

Be to, per paskutines dvi savaites Izraelis padvigubino skaičių Palestinos žmonių, kuriuos jis laiko įkalinęs savo okupaciniuose kalėjimuose: nuo maždaug 5 tūkst. iki 10 tūkstančių. Tarp jų bet kuriuo metu yra ir mažiausiai 200 vaikų. Tokios masinės pagrobimo („arešto“) kampanijos yra įprastas Izraelio metodas, skirtas žmonėms įbauginti ir sutraumuoti.

Izraelis tarptautinės teisės draudžiamą kolektyvinę bausmę naudoja ne tik Gazoje, ir savo okupaciniuose kalėjimuose: nuo spalio 7-osios jis yra atjungęs elektrą keliuose iš 17-os savo kalėjimų, vandenį politiniams kaliniams tiekia tik valandą per dieną, yra uždaręs parduotuvę, kur jie perka maistą ir kitas būtinas prekes, neleidžia sergantiesiems eiti į kliniką, ir vykdo smurtinius reidus, per kuriuos įkalintuosius žiauriai muša. Kai kuriuose Izraelio kalėjimuose, sakoma, sąlygos jau primena Abu-Ghraibo kalėjimą Irake, kur okupacinės JAV pajėgos kankino savo įkalintus, dažnai niekuo nekaltus žmones.

Į Gazą, kurios 365 kv. km gyvena apie 2.3 mln. žmonių, Izraelio dėka jau dvi savaites nepatenka nei maistas, nei medikamentai, nei kuras. Izraelis bombarduoja ir duonos kepyklas, ne tik ligonines, mokyklas ir gyvenamuosius namus. 

O per dvi savaites pagaliau leidęs į Gazą iš Egipto įvažiuoti dvidešimčiai sunkvežimių su humanitarine pagalba, Izraelis juos vis tiek visą dieną užlaikė, kol bombardavo pietinę Gazą. Šauni „moraliausios pasaulyje armijos“ PR kampanija, tiesiog – turint omenyje, kad paprastai į Gazą kasdien atvažiuodavo apie 450  sunkvežimių, o ne 20.

Europos žmonių ir valdžios atsakas

Praėjusį ketvirtadienį, spalio 19 d., Vilniuje tylos eisena pagerbėme žuvusius Gazos žmones ir reikalavome pasmerkti bei sustabdyti Izraelio vykdomą smurtą Gazoje.

Vakar, t. y. šeštadienį, spalio 22 d., Europos ir pasaulio miestuose vyko tūkstantinės demonstracijos – žmonės reikalauja nutraukti ugnį, stabdyti Gazos genocidą ir įleisti į Gazą humanitarinę pagalbą. 

Londone palaikyti Gazos susirinko apie 100 000 žmonių. Šimtas tūkstančių. Tokie milžiniški protestai Londone tęsiasi jau antrą savaitę, kaip ir kituose Britanijos, Europos, Afrikos, Amerikų ir Azijos miestuose.

Reikalaudami paliaubų, žmonės į gatves išėjo visur pasaulyje – nuo Los Andželo iki Sidnėjaus.

O kol žmonės – tokie pat civiliai, kaip ir žūstantieji Gazoje – aiškiai išreiškia savo poziciją (NE smurtui, NE karui, NE genocidui), ką tuo metu daro jiems neva atstovaujantys politikai? 

JAV vetavo jau dvi JT rezoliucijas dėl paliaubų ir humanitarinės pagalbos į Gazą tiekimo. Kitaip tariant, saugiai Niujorko biure sėdintys politikai, ant kurių nekrinta Izraelio bombos, paėmė ir nusprendė, kad Gazos žmonės gali ir toliau būti žudomi, tarsi tai būtų spręsti jiems. Kodėl? Kam naudinga tęsti karą prieš civilius? 

O demokratijos skelbėja ir žmogaus teisių gynėja save vadinanti ES tuo tarpu „solidarizuojasi su Izraeliu“. Su kuriuo Izraeliu? Ar su tuo, kuris vykdo karo nusikaltimus? Su tuo pačiu, kuris pradėjo Gazos genocidą? 

NE MŪSŲ VARDU!!!

Apie melagienas / fake news

Kad kare pirmoji auka yra tiesa, žinome. Kad dėl melų žūsta dar daugiau nekaltų civilių, taip pat turėtume žinoti.

Spalio 17 d. Izraelis subombardavo Al-Ahli baptistų (krikščionių) įkurtą ligoninę Gazoje, ir tuoj pat pradėjo (nevykusią) melo kampaniją apie tai, kaip neva ją susibombardavo patys palestiniečiai. „Izraelis, kuris visada kaltina palestiniečius dėl savo vykdomų baisybių, yra pats nepatikimiausias šaltinis dėl Gazos ligoninės bombardavimo“, – rašo Pulitzerio premijos laureatas, patyręs žurnalistas Chrisas Hedgesas.

Pirmuosiuose viso pasaulio laikraščių puslapiuose kaip tikrų tikriausia tiesa skelbta „žinia“ apie 40 kūdikių, kuriems neva galvas nukirto „Hamas“, kaip paaiškėjo vėliau, užgimė vieno itin nuožmaus nelegalaus Izraelio kolonisto galvoje, ir jai pagrįsti nėra nei menkiausio įrodymo. Tačiau kam tie įrodymai, jei užtenka paskelbti bet ką patologiškai kraupaus, nuolat kartoti tai per visus TV kanalus, soc. tinklus ir visas žiniasklaidos priemones, ir žmonės tuo tikės nelyg šventa tiesa? 

Čia atsakomybę turi prisiimti žiniasklaida, atkarksinti Izraelio propagandą ir prisidedanti prie palestiniečių nužmoginimo. Arba dar ir naudojanti subombarduotos Izraelio Gazos nuotraukas iliustruoti pranešimui apie „Hamas“ vykdomą siaubą Izraelyje“. Ar tai – redaktorių klaida, o ne tyčinė apgaulė?

Izraelio bombas visad lydinčios jo propagandos tikslas – „pateisinti“ iš tiesų sveiku protu nepateisinamą jo vykdomą smurtą vakariečių akyse. 

Tarsi Izraelis dešimtmečius nevykdytų karinės okupacijos, kolonizacijos ir apartheido, ir tarsi visa tai nebūtų išsamiai dokumentuota. 

Yra dokumentuota. 

Ar pasiduosite tokiai manipuliacijai savo protu, širdimi ir sąžine? 

Nepasiduokite. 

Stovėkite žmonių, o ne karo, žudymo ir blogio pusėje.

Straipsnio iliustracijos autorius: Gazos menininkas Tawfik Gebreel