Infografikas: Izraelio žmogaus teisių pažeidimai sporte. Komanda, kuri galėjo būti

Izraelio žmogaus teisių pažeidimai sporte

Skaitymo trukmė: < 1 min.

Šiandien futbolo klubas iš Gazos „Khadamat Rafah“ turėjo žaisti atsakomąsias finalines varžybas su „FC Balata“ iš Balatos tremtinių gyvenvietės 60 km į šiaurę nuo Jeruzalės. Palestinos čempionai tuomet patektų į Azijos futbolo čempionatą.

Bet ir čia okupantas neduoda žmonėms ramiai gyventi ar, šiuo atveju, žaisti futbolą, įmušti įvartį ar kelis, laimėti taurę, švęsti. Kadangi Izraelis kontroliuoja visus Palestinos oro ir jūrų uostus ir sausumos sienų punktus, jis tiesiog ir vėl neišdavė leidimų futbolininkams sėsti į autobusą ir važiuoti tuos keliasdešimt kilometrų sužaisti.

Tai ne joks pirmas kartas. FIFA yra gavusi daugybę skundų apie Izraelio veiksmus Palestinos futbolininkų atžvilgiu, tačiau, regis, žmogaus teisės nėra FIFA prioritetas, svarbiau neduokdie neįžeisti pasaulio galingųjų. Tai ne joks pirmas kartas, tačiau tokia realybė jokiu būdu neturi būti priimama kaip „normali“ar „neišvengiama“. Nei Izraelio kulkos, nei bombos, nei „leidimai“ keliauti nėra normalu ir niekad nebus.

Įsivaizduokime analogišką situaciją: Klaipėdos „Atlantui“ okupantas draudžia vykti į Marijampolę žaisti su „Sūduva“, tuo labiau Vilniun ar Kaunan aiškintis santykių su „Žalgiriais“. Argi tai ne piktybinis absurdas, vykdomas sistemiška tyčine diskriminacijos politika?

Skaityti plačiau