NYLA Live Podcast: Mes ir Palestina. Pokalbis Sirenose

Skaitymo trukmė: < 1 min.

Publikuota: Nanook

Šių metų „Sirenos“ buvo istorinės – festivalyje pirmą kartą Lietuvos scenoje parodytas palestiniečių dramos teatro spektaklis. Aktoriaus Amer Hlehel monospektaklis „Taha. Poeto gyvenimas“ pasakojo apie palestiniečių kūrėjo gyvenimą (spektaklis įkvėptas poeto Taha Muhammado Ali istorijos) prieš ir po Izraelio okupacijos.

Spektaklio fone NANOOK Vilniuje organizavo pokalbį apie tai, kaip Palestinos klausimas suprantamas Lietuvoje. Kviečiame jį išgirsti.

Diskusijoje kalbėjo: Karolis Vyšniauskas, moderatorius, „Nyla“ redaktorius, rengęs reportažus iš Palestinos LRT radijui, Gintarė Masteikaitė, Lietuvos šokio informacijos centro vadovė dirbusi su menininkų mainais tarp Lietuvos ir Palestinos, Eglė Murauskaitė – Marylando universiteto (JAV) vyr. mokslininkė, saugumo specialistė, „Nyla Update“ geopolitinių podkastų autorė, Goda Jurevičiūtė, buvusi „Lietuvos žinių“ žurnalistė, dirbusi Palestinos Bayt Jibrin pabėgėlių stovykloje ir Gabrielė Tervidytė – socialinė darbuotoja, dirbusi ir gyvenusi Palestinoje, viena iš judėjimo „Solidarūs su Palestina“ iniciatorių.