Palestina Lietuvos kairei

Skaitymo trukmė: < 1 min.

Dalinamės portalo bendraįkūrėjo, Andriaus Mažeikos, festivalyje Kombinatas 2021 skaitytu pranešimu „Palestina Lietuvos kairei”. Jame Palestiną visų pirma pristatoma, kaip metafora, kuri susumuoja daugybę kairiųjų temų – imperializmas ir nuo jo neatsiejamas kolonializmas, rasizmas, visuotinis sekimas, pink / green / feminist washing’as, bei klasikinė „skaldyk ir valdyk” taktika. Kviečiame klausytis!

Pranešime ir po jo sekusioje klausimų ir atsakymų sesijoje paliečiamos ir tokios opios temos, kaip Hamas vaidmuo ir su(si)kūrimo istorija, Izraelio įtaka Lietuvos politikai bei Holokausto atminimas Lietuvoje.

Praėjo du metai, o situacija Palestinoje, deja, iš esmės nepasikeitė. Vilties pokyčiams teikia tik stipriai besikeičiantis pasaulio galių persistumdymas ir vis augantis multipoliarizmas. O kol kas – Izraelis ir toliau nestabdomas žudo, kalina, kolonizuoja.

Kairės festivalis „Kombinatas”

Unikalus reiškinys Lietuvos politiniame ir kultūriniame gyvenime, festivalis „Kombinatas” kasmet kelioms dienoms suburia Lietuvos kairiuosius į diskusijų, muzikos ir, svarbiausia, bendrumo programą.

Pranešimas „Palestina Lietuvos kairei”. Aut. Andrius Mažeika

Šaltiniai

„Kombinatas 2021” organizatoriai

Nuotraukos autorius Andrius Mažeika. Visos teisės saugomos.