Penktą kartą vyksiantis menininkių/-ų filmų ir video meno festivalis VIDEOGRAMOS tęsia įžanginių renginių seriją, kurioje siekiama atskleisti kūrybos galią SWANA regione. Lapkričio 19 d., 19 val., Skalvijos kino centre bus parodytas Libano režisierės Heiny Srour filmas LEILA IR VILKAI (1984).
Semiantis įkvėpimo iš arabiško paveldo tradicijų – žodinio pasakojimo ir mozaikos struktūros, režisierės Heiny Srour filme LEILA IR VILKAI tyrinėjama kolektyvinė istorinė arabių moterų atmintis. Septynis metus, dažnai ir rizikingomis sąlygomis, kurtame filme archyvinė medžiaga meistriškai jungiama su pasakos tradicija, drąsiais estetiniais sprendimais ir suvaidintomis scenomis iš Libano bei Palestinos moterų gyvenimų.
Leila yra libanietė studentė Londone, kuri draugo organizuojamoje fotografijos parodoje pasigenda moterų atvaizdų. Nepatenkinta oficialia kolonijine vyrų dominuojama regiono istorijos versija, Leila keliauja laiku po XX a. Libaną ir Palestiną. Jos akimis kasdieniškas ir tylus moterų pasiaukojimas filme rekostruojamas kaip lygiavertė herojiškų karinių veiksmų dalis. Ši istorija yra arši ir kartais šokiruojanti.
Apie režisierę
Rašytoja, kino kritikė ir režisierė HEINY SROUR (g. 1945 Beirute) studijavo sociologiją Amerikos universitete Beirute bei socialinę antropologiją Sorbonoje, kur vienas iš dėstytojų buvo antropologas ir filmų kūrėjas Jean Rouch. Dirbant žurnaliste ji giliai susidomėjo arabių moterų kova revoliucijose. Pirmasis jos filmas „Mūsų kalnų duona“ (Bread of Our Mountains, 1968) buvo prarastas Libano civilinio karo metu. 1974-aisiais, ji tapo pirmąją arabe moterimi, kurios filmas pateko į tarptautinį kino festivalį. „Išsilaisvinimo valanda atėjo“ (The Hour of Liberation Has Arrived) apie feministišką okupuotos Arabijos įlankos liaudies išlaisvinimo fronto judėjimą, buvo atrinktas į Kanų kino festivalio konkursą. Nepaisant tarptautinės sėkmės, filmas buvo draustas arabų šalyse dėl socialistinių ir feministinių idėjų. 1978-aisiais, kartu su režisiere Selma Baccar iš Tuniso ir kino istorike Magda Wassef iš Egipto, Srour paskelbė manifestą „Už arabių moterų saviraišką“. Srour daug rašė ir kalbėjo apie moterų vaizdavimą ir vaidmenį arabiškame kine, finansavo kitų kūrėjų filmus ir iki šiol aktyviai užsiima feministinių idėjų gynimu.
Įėjimas su nemokamais bilietais, kurie bus dalinami seanso dieną „Skalvijos“ kasoje. Filmas bus rodomas su lietuviškais ir angliškais subtitrais.
Kuratoriai: Marija Nemčenko ir Karolis Žukas
Dizaineris: Marek Voida
Projektą finansuoja: Vilniaus miesto savivaldybė
Prisidėk prie Palestina.lt veiklos, kad ir keliais eurais. Kiekvienas tekstas yra darbas iš širdies, tačiau jo parengimas ir publikavimas atsieina laiką, energiją ir pinigus. Padėk mums šią veiklą tęsti.
Susiję straipsniai
2024-12-09
Gruodžio 15-18 d. Arabų kultūros dienos 2024
Gruodžio 15-18 d. arabų kultūros dienų metu vyks renginių ciklas, kuriuo siekiama atskleisti įvairiaspalvę, gyvybingą…
2024-11-28
VIDEOGRAMOS ir kiti solidarumo savaitgalio renginiai Vilniuje
Lapkričio 29-oji – Tarptautinė solidarumo su Palestinos žmonėmis diena. Kaip ją paminėti? Junkis prie mūsų! Adresas:…
2024-11-27
Gruodžio 5 d. Vilniuje filmo „Arnos vaikai“ peržiūra
Gruodžio 5 d., ketvirtadienį, 18:30 val. „Community in VDA for Palestine“ organizuoja filmo „Arnos vaikai“ (2003)…
2024-11-25
Aguonos ir narcizai. Antisionistinis žydų solidarumas ir jo nebuvimas
Lapkričio 30 d., šeštadienį, 16:00 val. Lietuvoje gyvenantis žydas Noah Brehmer ir žydų kalbų kuratorė ir vertėja Mila…
2024-11-22
Lapkričio 29 d. Parodos „Gaza Remains the Story“ atidarymas
Bendradarbiaudami su okupuotoje Palestinoje įsikūrusiu Palestinos muziejumi, kviečiame jus į vizualinės parodos „Gaza…
2024-11-14
Lapkričio 21 d. filmas „Vakarų šešėlis“
Lapkričio 21 d., ketvirtadienį, 18:30 val. „Community in VDA for Palestine“ organizuoja filmo „Vakarų šešėlis“ (1986)…