1967. Šešių dienų karas

Skaitymo trukmė: < 1 min.

1967. Tų metų birželio 5-ąją Izraelis neprovokuotas pradėjo karą: invaziją į Egiptą, Siriją ir tuo metu dar neužsigrobtas Palestinos teritorijas.

Tarp jų – Jeruzalės Senamiestis.

Nuotraukose iš ano 1967 m. birželio matyti Izraelio buldozeriai, griaunantys Al-Magrebo rajoną pačioj Jeruzalės Senamiesčio širdy. Šiandien ten yra kariniai okupanto čekpointai, norint patekti aikštėn prie Raudų sienos; ta aikštė vos prieš kelis dešimtmečius – ir šimtus metų prieš tai – buvo namai jeruzaliečiams, šiandien – fonas turistinėms nuotraukoms ir rasistinės sionistų ideologijos triumfas. 

Kaip vadinam tuos, kurie užsiima karine agresija?

O tuos, kurie pradeda karus?

O tuos, kurie okupuoja?

Palestiniečiams 1967 birželio 5 d. ir tada prasidėjęs šešias dienas trukęs karas yra al-Naksa (arab. atkrytis, pralaimėjimas), Nakbos (katastrofos) tęsinys, kuomet tūkstančiai žmonių ir vėl buvo paversti tremtiniais, kai kurie – antrąkart per dvidešimt metų, kuomet buvo okupuotos likusios Palestinos teritorijos (Jeruzalė, Gaza, vakarinis Jordano upės krantas). 

Jeruzalę griaunantys okupanto buldozeriai

Daugiau informacijos:

Infografikas OKUPACIJOS ISTORIJA

Istorinis periodas apie 1967 m. (anglų k.)

Tiems, kas vis dar tiki grandioziškai melagingu Izraelio stumiamu naratyvu, labai į naudą Izraelio istoriko Ilano Pappe knyga „10 mitų apie Izraelį“, išleista ir lietuviškai.